خبرنامهء سایت :

با عضویت در خبرنامه سایت از جدیدترین دستور پخت غذاها با خبر شود . پس هماکنون با وارد کردن ایمیل خود در کادر پایین عضوی خبرنامه سایت آشپزفوریو شوید.

ایمیـل شما :

آشپز فور یو

آشپز فور یو

مواد لازم :

  • ماهی شور خشک شده ………….200 گرم
  • روغن کنجد ……………………یک قاشق غداخوری
  • تخم مرغ ……………………….2 عدد
  • پیازچه خردشده …………………به مقدار کافی

 

 

طرز تهیه :

ابتدا ماهی‌های خشک را در آب ریخته تا نرم شود. سپس با دست آن را ریش ریش یا تکه تکه کرده و مقداری روغن کنجد در تابه ریخته و بگذارید تا خیلی داغ شود. سپس ماهی‌ها را که تمیز کرده‌اید و استخوان‌های آن را گرفته‌اید ، در تابه روغن داغ ریخته و درب آن را ببندید. سپس آرام آرام درب آن را برداشته و دو تا سه دقیقه به هم بزنید. بعد نصف لیوان آب را در آن ریخته ( چون ممکن است با ریختن آب در روغن داغ محتویات داخل تابه به بیرون پاشیده شود ، خیلی دقت کنید و مواظب باشید )

بعد از اینکه ماهی‌ها جوشیدند ، دوباره یک لیوان دیگر آب داخل آن ریخته تا دوباره به جوش آید . شعله را کم کرده تا حدود نیم ساعت بجوشد.

سپس مقدار 2 عدد تخم مرغ را در ظرف دیگر ریخته و به هم بزنید. همچنان که مواد در حال جوشیدن هستند ، تند تند و خیلی سریع و به صورت یک قاشق یک قاشق تخم مرغ را به موارد اضافه کنید و شعله را خاموش کرده تا خودش را بگیرد. بعد که تخم مرغ سفت شده دوباره شعله را روشن کنید و حدود دو دقیقه بعد شعله را خاموش نمایید. هنگام سرو کردن مقار کمی پیازچهء خرد شده را در پیاله ریحته ، از سوپ روی آن بریزید و میل کنید.

گذاشتن پاسخ

*

! حمایت کنید

www.Tabasvillage.ir